Jdi na obsah Jdi na menu
 


HISTORIE

Čivaví rodinka "Z Dědinského valu" byla založena v roce 2000. První naší čivavkou s PP byla Nelinka (Chanel ze Sídlberku). Protože jedna čivava je smutná čivava, přibyla k ní po pěti měsících Lucinka (Otylka z České země), která nám v roce 2005 porodila první štěňátka- byli to krásní dva kluci Archi a Albert. Tatínkem byl tehdy velice slavný Casanova Bohemia Kevin.

Tím se ale naše  snažení na dlouhých osm let přerušilo, protože přišla dlouhá nemoc mého milovaného Káji,která bohužel skončila v roce 2012 úmrtím.

V době jeho těžké nemoci se ale naše čivaví parta rozrostla o Sisinku (I Am Sea Adorable Puppy) a Rozárku (Kvídu od Boromejek).

Když mi Kája odešel, chtěla jsem přijít na jiné myšlenky, tak jsem si řekla, že budu mít štěňátka. Člověk míní, pánbůh mění. Rozárka nejenže neporodila, ale málem přišla o život, protože štěňátka, která dle veterináře nebyla, v ní zůstala půl roku zapouzdřená. Ze smutku jsem si domů přinesla Vaška (Zvonečník z Třebáňského údolí) a jeho sestru Zlatunku (Zlatice z Třebáňského údolí). A bylo hned veseleji.

Brzy po sourozencích přibyla do party z Třebáňského údolí Lada (Ladoňka z Třebáňského údolí. Chovala se, jako kdyby se u nás narodila. Do té doby nejživější čivava.

Po přílivu čivav z Třebáňského údolí jsem se na internetu zamilovala do Verči (Versica Křišťálové oko) a do Nanynky (Naomi z Samotni Christa). Nanynka je moje první krátkosrstá čivava a je dovezena z Polska.

Brzy jsem se ale vrátila do Třebáňského údolí, odkud jsem si přivezla svého druhého pejska Charlieho (Sedmikvítka z Třebáňského údolí).

V září 2014 se Sisince narodila krásná holčička Daisy z Dědinského valu. Tatínek byl Srpek z Třebáňského údolí a tak vznikla neodolatelná barva srsti. Navíc měla holčička při porodu namále, tak jsem ji  piplala, že jsem se s ní nedokázala rozloučit.

Posledním přírůstkem do naší čivaví rodiny byla v listopadu 2015 Adélka (Adéla Kairo-Imperio). Splnila jsem si sen mít čokoládovou čivavku. Takového ďábla jsem ale nečekala. Nic jí není svaté.